Terminarz uroczystości ROKU WAGNERA  dnia (7) i 8 lipca 2012 - Zarząd Główny YACHT KLUBU POLSKI

Terminarz uroczystości ROKU WAGNERA  dnia (7) i 8 lipca 2012

YACHT KLUB POLSKI LONDYN jako inicjator, uczestnik i współorganizator ROKU WAGNERA przedstawia poniżej zestawienie wydarzeń żeglarskich odbywających się w Trójmieście w okresie obejmującym niedzielę 8 lipca 2012. Ten dzień jest dla nas terminem centralnym związanym z 80-tą rocznicą  wyruszenia w historyczny, pierwszy polski rejs dookoła świata przez Władysława Wagnera. Powstał już terminarz, który powinien umożliwić, uczestnikom innych imprez żeglarskich Trójmiasta i osobom indywidualnym, dołączenie do uroczystości Wagnerowskich. Te pozostale uroczystości i wydarzenia gromadzące żeglarzy to:

 

- W Rewie koło Gdyni, gmina Kosakowo, uroczystość umieszczenia kolejnych 3  nazwisk w Alei Zasłużonych Ludzi Morza. Spodziewamy się, że jednym z nich będzie Władysław Wagner. Uroczystość rozpoczyna się o godz. 18:00 w sobote 7 lipca 2012

http://www.kosakowo.pl/strona/?q=node/577

- W Gdańsku na Motławie w dniach 5-8 lipca 2012 zlot żaglowców – BALTIC SAIL oraz wiele innych atrakcji  http://www.trojmiasto.pl/Baltic-Sail

- W Gdańsku na Martwej Wiśle w dniach 6-8 lipca 2012 II Polonijne Żeglarskie Mistrzostwa Świata www.stewa.pl

 - Gdynia Sailing Days – międzynarodowe regaty w okresie od 26 czerwca do 8 lipca 2012. http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_73971.html      

 

Godz. 10:30 Mszę Św. intencji W.Wagnera odprawi kapelan ludzi morza X. Edward Pracz w Kosciele Morskim w Gdyni, ul.Portowa 2 a po niej przewidziana jest wizyta i złożenie kwiatów na grobie Kapitana Wagnera na gdyńskim cmentarzu Witomino.

Godz. 14:00  Po paradzie jachtów na Motławie (Gdańsk), wypłynięcie flotylli żeglarskiej – w ostatni rejs pasażerski do Gdyni. Mozliwości i warunki uczestnictwa w tym rejsie trzeba zbadać na miejscu. Po drodze prezentacja tej floty widzom na lądzie  w pobliżu mola w Brzeźnie i w Sopocie.

Godz. 16:15 Zbiórka jachtów na redzie portu jachtowego w Gdyni. Po uformowaniu szyku wejście do portu - Basenu Zaruskiego przy salwach i racach.

Godz. 16:30 Cumowanie przy nabrzeżu CWM - Związku Harcerstwa Polskiego.

Godz. 16:50 Zbiórka przy maszcie CWM-ZHP

Godz. 17:00 Odsłonięcie Tablicy, wybicie uroczystych szklanek, wspomnienia, apel harcerski.

Godz. 17:40 Wręczenie dorocznej Nagrody Chwały Mórz Bractwa Wybrzeża za rok 2012 na pokładzie harcerskiego jachtu ZJAWA IV.

Godz. 18:00 Pożegnanie jachtu ZJAWA IV wypływającego w rejs upamiętniający Wagnera i jego wyprawę „Podług słońca i gwiazd”

Godz. 19:00 ZJAWA IV w asyście honorowej flotylli wychodzi w morze zaś flotylla z Gdyni kieruje sie do Gdańska.

Godz. 21:30 Flotylla cumuje w Marinie Gdańsk

Godz. 22:00 Tak jak wszystkie poprzednie godziny, jest to termin orientacyjny ze względu na nieprzewidywalne warunki nautyczne. O godz. 22 powinien rozpocząć się bankiet wydawany dla Organizatorów Roku Wagnera, Braci Wybrzeża  oraz członków i sympatyków Yacht Klubu Polski Londyn.z okazji 30-tej rocznicy powstania tego klubu w Londynie.  Ponieważ pojemność lokalu Klubu Morza ZEJMAN  na wyspie Spichrzów jest ograniczona, wstęp będzie wyłącznie za płatnymi zaproszeniami , które będą rozprowadzane przez YKP LONDYN. Wcześniejsze zapowiedzi chęci udziału do ykp_knabe@yahoo.com bardzo pomogą w organizacji tego bankietu. Koszt przyjęcia będzie 85 złotych od osoby. Braciom Wybrzeża, którzy użyczają nam swojego lokalu przysluguje  zniżka o  10 złotych. W tych sprawach chętni otrzymaja oddzielne komunikaty.

 

Jerzy Knabe
Kom.Hon. YKP LONDYN

29 kwietnia 2012